Jūlija jaunumi auto pasaulē

Jūlija

Jūlija jaunumi auto pasaulē

Esiet sveicināti jaunākajā bloga motorsport.lv ierakstā. Šķiet neticami, bet klāt jau jūlija vidus. Vasara uzņēmusi neticamu ātrumu. Var teikt tādu pašu kā auto pasaulē. Ātri un jaudīgi. Tā arī paiet tā vasara. Galvenais to izbaudīt kārtīgi, lai pēc tam rudenī nav jābēdājas. Tāpēc noteikti apmeklē rallija, drifta un citas sacensības, lai vasara būtu piepildīta. Kādi jaunumi ir šobrīd autosportā, to stāstīsim turpinājumā jūlija auto jaunumos.

Jūlija

Jūlija jaunumos Igaunijas rallijs 2019

Ir sācis Rally Estonia 2019 jeb Igaunijas rallijs 2019. Tas sācies ar grandiozu atklāšanas parādi, kas ir simbolisks starts WRC pārbaudes posmam Igaunijā. Uz starta šajā pasākumā redzēsim WRC zvaigznes un Baltijas ātrākos rallija pilotus. Rallija lapā pieejams video. Noteikti apskatiet.

Igaunijas rallijs Shell Helix Rally Estonia norisināsies no 12. līdz 14. jūlijam un ir piektais Latvijas rallija čempionāta posms. Sacensības ieguvušas oficiālu WRC testa posma statusu. Sacensībās tiks pārstāvētas visas četras WRC ražotāju komandas. Arī pagājušā gada sacensību uzvarētāji un esošie WRC kopvērtējuma līderi Otu Tanaks un Martins Jarveojs. Viņi brauks ar Toyota Gazoo Racing WRT sagatavoto Toyota Yaris WRC automašīnu.

Šis rallijs visiem Latvijas čempionāta sportistiem sniegs unikālu iespēju pārbaudīt prasmes ar pasaules elites braucējiem. Vienlaicīgi Dienvidigaunijas ceļos būs iespēja cīnīties par Latvijas čempionāta punktiem.

LRC ABS klases līderi ir Olivers Solbergs un Ārons Džonstons, kas patiešām ir gatavi cīņai un brauks ar savu Volkswagen Polo R5. Šo sportistu nopietnākie pretinieki būs Georgs Gross un Raigo Molders ar Ford Fiesta WRC automašīnu. Kā arī Valērijs Gorbaņs un Sergejs Larens ar Mini Cooper WRC automašīnu. Tieši viņi šobrīd ieņem trešo un ceturto vietu sezonas kopvērtējumā. Rallijā piedalīsies arī Nikolajs Grjazins ar Jaroslavu Fedorovu, kas rallijā piedalīsies ar Škoda Fabia R5 mašīnu.

Kopumā rallijā piedalīsies 104 ekipāžas, no tām 39 savā starpā cīnīsies par Latvijas rallija čempionāta punktiem. Shell Helix Rally Estonia atklāšanas ceremonija norisinājās piektdien, 12. jūlijā, Tartu Raekoja laukumā. Skatītājus pēc rallija atklāšanas priecēja grupas Musiqq bezmaksas koncerts.

Vēlam veiksmi Latvijas rallija braucējiem Igaunijas rallijā un tiekamies jau drīzumā auto un motoru sporta jaunumos.