Autosports pasaulē – kas tas pēc definīcijas ir

masinas

Autosports pasaulē

Motosports vai autosports ir vispārējs termins, ko izmanto, lai ietvertu konkurences sporta pasākumu grupu, kas galvenokārt ietver motorizētu transportlīdzekļu izmantošanu sacīkšu vai ārpus sacīkšu sacensībām. Terminoloģiju var izmantot arī, lai aprakstītu divriteņu motorizēto transportlīdzekļu sacensību formas zem motociklu sacīkšu joslas, un tas ietver bezceļu sacīkstes, piemēram, motokrosu.

Četru (vai vairāku) motosporta sacensības visā pasaulē regulē Starptautiskā federācijas de l’Automobile; un Fédération Internationale de Motocyclisme regulē sacensības ar diviem riteņiem. Tāpat Savienoto Valstu Starptautiskā Motonautique regulē motorlaivu sacīkstes, bet Fédération Aéronautique Internationale regulē gaisa sportu; ieskaitot sacensības lidmašīnās.

Autosports – vēsture

1894. gadā kāds franču laikraksts organizēja sacīkstes no Parīzes līdz Ruanai un atpakaļ, sākot sacīkstes no pilsētas uz pilsētu. 1900. gadā tika izveidots Gordona Benneta kauss. Slēgtas sacīkšu sacīkstes radās, jo tika aizliegtas sacīkstes atklātā ceļā uz koplietošanas ceļiem. Bruklenda bija pirmā īpašā autosacīkšu trase Apvienotajā Karalistē.

Pēc Pirmā pasaules kara Eiropas valstis organizēja Grand Prix sacīkstes slēgtos kursos. Amerikas Savienotajās Valstīs kļuva populārs sacīkšu brauciens pa trasi.

Pēc Otrā pasaules kara Grand Prix aplis kļuva formālāk organizēts. Amerikas Savienotajās Valstīs nostiprinājās akciju un sacīkšu sacīkstes.

Motosports galu galā tika sadalīts pa mehānisko transportlīdzekļu veidiem sacīkšu pasākumos un to attiecīgajās organizācijās.

Autosports – sacīkstes

Formula sacīkstes

Formula sacīkstes ir mehānisko transportlīdzekļu klašu kopums, kuru riteņi atrodas ārpus transportlīdzekļa virsbūves un nav tajos. Tās visā pasaulē tiek klasificētas kā īpašas “Formula” sērijas – visizplatītākās ir Formula 1 un Formula 2. Pie daudziem citiem pieder tādas kā Formula 3, Formula Ford, Formula Renault un Formula Palmer Audi. Tomēr Ziemeļamerikā IndyCar sērija ir viņu virsotne ar atvērtām riteņiem. Pavisam nesen ir izveidotas jaunas atvērtu riteņu sērijas, kuru izcelsme ir Eiropā un kurās nav iekļauts “Formula” monitors, piemēram, GP2 un GP3. Bijušajās “Formula” sērijās ietilpst Formula 5000 un GP3.

Formula 1

Formula One ir vienvietīgu un atvērta riteņa grand prix slēgtu sacīkšu klase, kuru pārvalda Fédération Internationale de l’Automobile un kuru šobrīd organizē privāts uzņēmums Formula One Group. Noteikumi par formulu satur ļoti stingru noteikumu kopumu, kas nosaka transportlīdzekļa jaudu, svaru, izmēru un dizainu. Noteikumi tomēr pieļauj dažas variācijas.

E formula

Formula E ir klase atvērtu riteņu autosacīkstēm, kurās izmanto tikai automašīnas ar elektrību. Sērija tika iecerēta 2012. gadā, un atklāšanas čempionāts sākās Pekinā 2014. gada 13. septembrī. Par sēriju arī FIA sankcionē sacīkstes un īpašu šasijas / akumulatora kombināciju ar ražotājiem, kuriem ir atļauts attīstīt pašiem savus elektriskos vilcienus. Sērija pēdējos gados ir guvusi ievērojamu vilkm

IndyCar sērija

Sērija radās 1909. gada 12. jūnijā Portlendā, Oregonas štatā. Neilgi pēc tam, Indianapolisas motokross tika atvērts 1909. gadā un notika sacīkstes no 50 līdz 200 jūdzēm. Tās galvenās sacīkstes ir Indianapolis 500, kas sākās 1911. gada 11. maijā, un tika iedibināta tradīcija. Mūsdienās Indycar darbojas ar pilnu grafiku ar vairāk nekā 20 komandām un 40 dažādiem braucējiem. Pašreizējais grafiks ietver 14 trases 17 sacīkstēs sezonā. Josefs Ņugardens tika kronēts par pašreizējo Indycar sērijas čempionu 2019. gada septembrī.

Slēgtas riteņu sacīkstes

Slēgtās riteņu sacīkstes ir transportlīdzekļu klašu komplekts, kur riteņi galvenokārt tiek slēgti transportlīdzekļa virspusē, līdzīgi kā Ziemeļamerikas “rezerves automašīnai”.

Autosports – sporta automašīnu sacīkstes

Sporta automašīnu sacīkstes ir transportlīdzekļu klašu kopums slēgtā trasē, ieskaitot sporta automašīnas, un specializēti sacīkšu veidi. Pirmizrādes sacensības ir Le Mans 24 stundas, kas katru gadu notiek Francijā jūnija mēnesī. Sporta automašīnu sacīkšu noteikumi un specifikācijas Ziemeļamerikā atšķiras no izveidotajām starptautiskajām sankciju organizācijām.

Nevienam nav noslēpums, ka motosports paņem daudz finanses. Tad nu lūk raksts, kas jums ļaus saprast, kā ietaupīt finanses, lai vairāk līdzekļu paliktu jūsu iemīļotajam motosportam.